renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Vreau sa renovez doua camere care aufost izolate la interior cu polistiren

Vreau sa renovez doua camere care sunt in prealabil izolate la interior cu polistiren, peste care a fost data plasa cu adeziv de polistiren, dupa care a fost driscuit si aplicat lavabil. Aceasta lucrare a fost executata acum aproximativ 15 ani. Intr-una dintre camere, fiind foarte putin folosita a fost dat doar un strat de lavabil, in cealalta au fost date succesiv mai multe straturi. Intr-una dintre camere au aparut fisuri mici. As dori sa stiu care sunt pasii necesari de urmat pentru o lucrare durabila. Ideea mea ar fi sa folosesc o amorsa peste peretii despre care am scris mai sus(dar nu sunt sigur ce tip de amorsa), dupa care sa aplic alt strat de adeziv de polistiren cu plasa de fibra, iar adezivul sa-l driscuiesc (prefer aspectul mai neregulat al suprafetelor driscuite in locul gletului care este neted).

Intrebare trimisa de un cititor din - Sirna , Prahova
vezi si firme constructii Prahova



Raspunsuri si comentarii
CASALUX a scris:

Solutia tehnica pe care o aveti, nu este recomandata pentru interior.
Va pot executa lucrarea profesionist, prin placare cu vata si rigips.
Dca va interseaza, astept raspuns la tel. 0745315725.
Cu stima.

Marius a scris:

Buna ziua, Va pot executa lucrarea dvs, cu malta fina( un tinci mai fin) in cazul in care nu doriti glet. Ptr mai multe detalii mai puteti gasi la tel 0787800906. Marius

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro